Перші окуляри справжньої доповненої реальності розроблено у Стенфорді: крутіше за Apple

Команда дослідників зі Стенфордського університету створила прототип легких окулярів, які можуть показувати цифрові зображення перед вашими очима, бездоганно поєднуючи їх із реальним світом.

Команда розробників на чолі з доцентом інженерних наук Горденом Ветцштайном спеціалізується на технологіях комп’ютерного зображення та відображення.

«Наша гарнітура виглядає так само, як повсякденна пара окулярів, але той, хто її носить, бачить крізь лінзи — це збагачений світ, накритий яскравими повнокольоровими 3D-обчисленими зображеннями, — говорить Ветцштайн. — Голографічні дисплеї вже давно вважалися найкращою технікою 3D, але вони ніколи не досягли такого великого комерційного прориву… Можливо, тепер у них є вбивча програма, на яку вони чекали всі ці роки».

Отже, чим робота команди Ветцштайна відрізняється від роботи в Apple і Meta?

Команда Стенфордського університету зосереджується на фундаментальних технологіях і наукових досягненнях у сфері голографічної доповненої реальності та обчислювального зображення. Вони досліджують нові способи створення більш природного та захоплюючого візуального досвіду за допомогою складних методів, таких як метаповерхневі хвилеводи та голографія, керована ШІ.

У роботі використовуються так звані метаповерхневі хвилеводи. Давайте розберемо обидва слова. Метаповерхня — це сконструйований матеріал, який складається з крихітних, точно розташованих структур на поверхні. Ці структури менші за довжину хвилі світла, з яким вони взаємодіють.

Ідея полягає в тому, що ці крихітні наноструктури, які називаються хвилеводами, керують світлом стратегічними способами, змінюючи фазу, амплітуду та поляризацію, коли воно проходить через матеріал. Це дозволяє інженерам дуже детально контролювати світло.

“Стара технологія” (тобто те, що ми спостерігаємо як у Quest 3, так і у Vision Pro) — це використання традиційних комп’ютерних дисплеїв, але зменшених, щоб вони розмістилися перед нашими очима. Технологія відображення вражає, але це все ще еволюція виводу на екран.

Підхід Стенфордського університету виключає це, тому комп’ютер не керує безпосередньо екраном. Натомість він керує шляхами світла за допомогою хвилеводів.

Зробити всю цю магію промислового світла нелегко, і цим займається штучний інтелект.

Що це все означає?

Без сумніву, основним фактором, який стримує популярність пристроїв XR і просторових обчислень, є основна частина гарнітури. Якби такі функції, як у Quest 3 або Vision Pro, були доступні традиційні окуляр, потенціал був би величезним.

Але тепер, змінивши оптичні властивості самого скла, вчені створили б найбільш прийнятний пристрій доповненої реальності в історії.

На жаль, те, що зараз є у Стенфордської команди, є прототипом. Технологія потребує значного розвитку, щоб перейти від дослідження до фундаментальної науки, до інженерної лабораторії, а потім до виробництва. Хоча Стенфордська команда не передбачила, скільки часу це займе, було б справедливо припустити, що ця технологія існує щонайменше через п’ять-десять років.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело zdnet
Читайте також