Пенсіонерів заманюють у Telegram за фейковими соцвиплатами: як уберегтися від шахраїв

Шахраї в Telegram створюють десятки каналів нібито офіційних відомств, які “роздають” додаткові виплати. Таким чином вони намагаються обдурити людей з особливо вразливих верств населення, таких як пенсіонери.

Нещодавно стало відомо про появу нової схеми шахрайства – створення зловмисниками Telegram-каналів, які видають себе за державні установи та пропонують отримати неіснуючі соціальні послуги. Ці канали використовують символіку та назви справжніх державних органів, створюючи ілюзію їхньої справжності. Про це повідомляє Кіберполіція.

Однак насправді вони просто виманюють особисті та банківські дані довірливих пенсіонерів. Посилання, розміщені в таких каналах, можуть вести на фішингові сайти або ресурси із шкідливим програмним забезпеченням або дезінформацією.

Злочинці розраховують на те, що люди похилого віку, які не завжди добре знайомі з новітніми технологіями та схемами шахрайства, легко повірять у такі оманливі пропозиції.

Щоб уберегти себе від подібних афер, експерти радять пенсіонерам завжди перевіряти інформацію про доступні соціальні послуги на офіційних сайтах відповідних установ або звертатися безпосередньо до них. Не варто довіряти сумнівним пропозиціям, переходити за сумнівними посиланнями чи надавати конфіденційні дані на невизначених ресурсах. Особливо важливо стежити за введенням банківської інформації – навіть найменша невідповідність в URL-адресі сайту може свідчити про фішинговий ресурс.

Як ми повідомляли раніше, українські спецслужби вважають Telegram небезпечним інтернет-сервісом.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Знай
Читайте також