Нова технологія дозволяє людям грати в ігри за допомогою думок

Уявіть собі, що ви граєте в будь-яку гоночну гру, використовуючи лише свій мозок для виконання складної серії поворотів на колі. Це – не примарна фантазія, а реальна програма, яку інженери з Техаського університету в Остіні створили, щоб покращити життя людей з обмеженими руховими можливостями.

Більше того, дослідники об’єднали можливості машинного навчання зі своїм інтерфейсом «мозок-комп’ютер» і зробили це універсальним рішенням.

Як правило, подібні пристрої вимагають ретельного калібрування для кожного користувача: кожен мозок різний, як у здорових, так і у людей з обмеженими можливостями — і це було основною перешкодою для масового впровадження подібної технології.

Але це нове рішення може швидко зрозуміти потреби окремої людини та виконати самокалібрування шляхом повторення. Це означає, що пацієнти можуть використовувати пристрій без необхідності індивідуального налаштування і додаткової допомоги інженерів.

Піддослідні носять шапочки, наповнені електродами, які підключені до комп’ютера. Електроди збирають дані, вимірюючи електричні сигнали від мозку, а декодер інтерпретує цю інформацію та перетворює її в ігрові дії.

Ці експерименти спрямовані на покращення роботи мозку пацієнтів і використання пристроїв, керованих інтерфейсом мозок-комп’ютер, щоб полегшити їм життя.

Дослідники назвали цю роботу основоположною, оскільки вона закладає основу для подальших інновацій в інтерфейсі мозок-комп’ютер. У цьому проекті брали участь 18 людей без рухових порушень. Згодом, продовжуючи цей шлях, вони перевірять це на людях з порушеннями моторики, щоб застосувати його до більших груп у клінічних умовах.

Також команда вчених продовжує працювати над інвалідним візком, яким користувачі зможуть керувати за допомогою інтерфейсу мозок-комп’ютер. Цього місяця на конференції та фестивалях South by Southwest дослідники продемонстрували ще одне потенційне використання технології, керуючи двома реабілітаційними роботами для кисті та руки. Декілька людей зголосилися і за лічені хвилини змогли керувати роботами, керованими мозком.

Це – наочна демонстрація того, куди ця технологія може піти в майбутньому.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело University of Texas at Austin
Читайте також