Нова функція в “Дії”: подавайте швидкі заяви в Міжнародний реєстр збитків

Починаючи з квітня, українці зможуть через Дію подавати в Міжнародний реєстр збитків заяву про пошкоджені або знищені квартири, будинки, дачі тощо.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров:

“Підписав угоду з виконавчим директором міжнародного Реєстру збитків, завданих агресією рф проти України, Маркіяном Ключковським. “Дія” стає важливою частиною передачі і відображення масштабів збитків від російської агресії.”

На даний момент це – перший приклад міжнародного обміну даними, для якого використовуватимуть “Дію”.

Мінцифри пояснює, що пізніше через “Дію” можна буде подавати заяви про вимушене переміщення, шкоду життю, здоровʼю, тортури та сексуальне насильство. Згодом можна буде подати заяву про шкоду інфраструктурі, а бізнесу — звернутись із заявами про відшкодування збитків.

Міжнародний реєстр збитків було створено під егідою Ради Європи у травні минулого року, щоб зібрати докази про всі злочини та руйнування, здійснені росією на території України. Учасниками або асоційованими членами Реєстру стали вже 43 держави та ЄС, в тому числі США, Японія та Канада.

Інформація з Реєстру дає змогу показати міжнародній спільноті обсяги та наслідки російського вторгнення, а згодом запустити механізм виплати компенсації. Головна мета Реєстру — зафіксувати всі заяви про шкоду, яку завдала війна, щоб росія виплатила Україні та українцям справедливі репарації.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також