Нова електронна зброя допомагає рф боротися з українським Starlink

Вперше ця технологія була використана під час наступу на харківському напрямку. Тоді українські військові масово скаржились на проблеми із зв’язком. Відповідно, це вплинуло на отримання розвідданих та керування дронами.

Газета The New York Times присвятила публікацію цьому випадку. За даними видання, причиною технологічних проблем стала нова розробка росіян. До цього компанія Starlink добре протистояла перешкодам на полях битв в умовах роботи РЕБ.

Під час російського наступу спроби українських військових контратакувати дронами виявилися невдалими, а спілкування між військовими стало неймовірно повільним, і навіть доводилося використовувати текстові повідомлення в месенджерах.

Росіяни вже підтвердили, що знайшли способи протидіяти Starlink.

Це «може ознаменувати тактичне зрушення у конфлікті, підкресливши вразливість та залежність України від послуг, які надає компанія Маска», – зазначає NYT.

В свою чергу, Україна шукає способи виправити ситуацію. Голова Мінцифри Михайло Федоров заявив, що Україна вже веде відповідні консультації з компанією SpaceX. Він вважає, що якість сигналу Starlink має скоро покращитись.

Колишня співробітниця Пентагону й експертка з електронної війни Карі А. Бінген вважає, що порушити роботу Starlink росіянам вдалося за допомогою потужних радіочастот. Зазвичай, подібні атаки здійснюються з автомобіля з великою радіовежею.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також