Норвегія розробила протикорабельну ракету, що здатна замінити ATACMS

Військово-морська ударна ракета (Naval Strike Missile, NSM) від норвезької компанії Kongsberg спочатку була створена як протикорабельна ракета. В модифікованій версії може використовуватись як зброя класу “повітря-земля”.

NSM вже зараз можна використовуватися з платформи вантажівки для боротьби з морськими цілями. Можливо, незабаром буде додано ще одне застосування: як ракета класу «земля-земля».

За даними німецького видання Hartpunkt, NSM планують інтегрувати у систему озброєння PULS, п’ять із яких мають бути закуплені для Бундесверу у 2024 році.

Згідно з повідомленнями, перші дослідницькі обговорення щодо можливості інтеграції NSM в PULS між Kongsberg і KNDS Deutschland вже відбулися.

PULS була розроблена ізраїльською оборонною компанією Elbit Systems для стрільби ракет класу «земля-земля» різних класів продуктивності з пускової установки. Спільно з KNDS Deutschland компанія Elbit доопрацювала систему і наприкінці 2022 року представила результат (так звану Euro-PULS) як потенційну наступницю системи MARS, впровадженої в Бундесвері. Нідерланди і Данія вже замовили собі систему PULS. Бундесвер, очевидно, теж дуже зацікавлений.

Очікується, що крилата ракета NSM займе у європейському комплексі нішу американських балістичних ракет ATACMS. Вона малопомітна і має велику дальність польоту у “кілька сотень кілометрів”. Крім того, NSM в оригінальній версії має пасивну інфрачервону головку самонаведення. Однак, на відміну від ATACMS, це крилата ракета з повітряним двигуном, а не балістична ракета малої дальності.

Компанія Kongsberg Group, яка займається розробкою ракети, вважає, що інтеграція NSM у PULS буде мати значний експортний потенціал. Якщо Бундесвер вирішить запровадити PULS разом із NSM у всіх сферах, це розширить можливості боротьби з ворогом.

В середині грудня 2023 року Kongsberg підписала ще один контракт на поставку цих ударних ракет для ВМС Іспанії. Першим кораблем, оснащеним NSM, буде фрегат класу F-110, який зараз будується Navantia. Ракети призначені для розгортання на фрегатах F-100 під час їх середньої модернізації, а також на майбутніх кораблях.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело hartpunkt
Читайте також