Німецькі розробники створили роботів-онуків для підтримки літніх людей

Компанія з Німеччини Navel Robotics вже кілька років займається розробкою так званих соціальних роботів, які здатні взаємодіяти з людьми як на соціальному, так і на емоційному рівнях. Віднедавна ці роботи почали використовуватись у будинках для людей похилого віку.

Ім’я цього робота – Navel, і тепер він – частий відвідувач будинків престарілих, таких як Evangelische Heimstiftung та Johanniter Seniorenhäuser.

Робот має дві мети:

  • емоційно підтримувати людей і когнітивно їх стимулювати;
  • полегшити навантаження на медперсонал і надати інтуїтивно зрозумілий доступ до додаткової цифрової підтримки через Navel.

Пілотний проєкт вже отримав наукову підтримку Мюнхенського технічного університету, Ганноверської медичної школи та Інституту догляду та старіння при Evangelische Heimstiftung.

Під час відвідування робот спілкується з чоловіками та жінками, які все ще мають відносну когнітивну форму, хоча й мають обмеження слуху та зору.

Поки робот спілкується з літніми людьми, розробники намагаються зрозуміти, як можна покращити здатність Navel до діалогу. Такий діалог вимагає ланцюга окремих операцій: запис мови через мікрофон, перетворення мови в текст, розпізнавання наміру, вибір відповідної відповіді, перетворення відповіді в звук, виведення через гучномовці тощо.

Важлива частина спілкування – це вміння “зчитувати” емоції співрозмовника. Цьому Navel теж вчиться. Робот створює зображення іншої людини за допомогою камери. Це аналізується за допомогою різних алгоритмів (наприклад, нейронних мереж), щоб знайти обличчя та риси обличчя, важливі для емоції, наприклад брови чи губи, включаючи їх взаємне розташування. На основі цього подальший процес обчислює, які м’язи у людини напружені. Оскільки з багаторічних досліджень відомо, які м’язи активні при якій емоції, робот також здатен зрозуміти відповідний емоційний стан свого візаві в цей момент.

Поки що проєкт знаходиться на стадії розробки, але розробники впевнені, що у подальшому робот буде користуватися попитом як гарний співрозмовник і помічник.

Читайте також:

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело navelrobotics
Читайте також