Німецька система ППО буде посилена антидроновими ракетами: на рішення вплинув український досвід

Дві європейські компанії – Rheinmetall та MBDA – домовились про співпрацю щодо модернізації комплексу протиповітряної оборони Skyranger 30. Комплекс отримає антидронові ракети Enforcer SADM.

Розробником комплексу є німецька фірма Rheinmetall Air Defence AG, а розробником ракет, відповідно, є французька компанія MBDA.

Угода про співпрацю була підписана під час виставки ILA в Берліні на початку червня 2024 року. Компанії мають намір інтегрувати малий антидроновий ракетний комплекс MBDA (SADM) у Skyranger 30 та інші військові машини Rheinmetall.

Використовуючи технології Enforcer, ця нова керована ракета пропонує ефективне рішення проти безпілотних літальних апаратів малого та середнього розміру, забезпечуючи високу ймовірність попадання на великих відстанях.

Зі свого боку, 30-міліметрова гармата на Skyranger 30 пропонує високоефективний мобільний захист від повітряних загроз, поєднуючи вогневу міць, інтелектуальну сенсорну технологію та високу мобільність на менших відстанях. Це означає, що дві зброї ідеально доповнюють одна одну.

Міністерство оборони Німеччини має цю систему з грудня 2019 року. На міжнародній прес-конференції в листопаді 2023 року MBDA Germany повідомила, що планує повномасштабне виробництво до кінця того ж року.

Примітно, що модульна конструкція Enforcer дає змогу використовувати низку майбутніх варіантів розвитку, включаючи перспективне «сімейство» боєприпасів Enforcer для наземного, повітряного та морського застосування. У цьому випадку MBDA тепер націлилася на варіант ППО.

Безпілотна загроза і український досвід

«Поточні конфлікти чітко показали, що захист від безпілотників є одним із ключових викликів для збройних сил, — сказав Томас Готтшильд, керуючий директор MBDA Germany. — Доведено, що FPV-дрони є проблемою для звичайних наземних транспортних засобів. Розвідка GlobalData повідомляє нам, що «такі [системи] використовувалися з руйнівним ефектом у бойових діях на передовій, часто компенсуючи майже постійну нестачу в Україні звичайних артилерійських боєприпасів».

З січня по лютий 2024 року, за словами заступника міністра стратегічних галузей промисловості України, виробництво FPV склало 200 тис. Крім того, були приголомшливі заяви, що понад 65% основних бойових танків росії було знищено українськими системами FPV.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також