Нідерланди використовують робота зі штучним інтелектом, щоб знищувати хворі тюльпани

Робот на ім’я Тео працює в будні, вихідні та вночі й ніколи не скаржиться на біль у хребті. При цьому він виконує те, що для звичайного фермера було б непосильною працею. Він перевіряє величезні поля тюльпанів на наявність хворих квітів.

Тео, названий так на честь пенсіонера ферми WAM Pennings, має форму величезної коробки, яка повільно їде крізь поля. Цей робот – нова високотехнологічна зброя в боротьбі за викорінення хвороб серед цибулин. Він перевіряє буквально кожну рослину і, за необхідності, знищує хворі цибулини, щоб не допустити поширення вірусу.

Мова йде про вірус, який гальмує ріст і розвиток рослин. Вірус також послаблює саму цибулину, в результаті чого вона не може зацвісти.

У минулому цю роботу виконували люди, які спостерігали за хворобами. Зараз по всіх Нідерландах патрулюють 45 роботів. Вартість кожного з них – 185 000 євро.

«Ви на ці гроші можете купити дуже гарний спортивний автомобіль, — каже Аллан Віссер, фермер третього покоління, який використовує робота вже другий вегетаційний сезон. – Але я вважаю за краще мати робота, тому що спортивний автомобіль не вивозить хворі тюльпани з нашого поля.»

Цей робот набагато повільніший, ніж спортивний автомобіль. Він котиться на гусеничних ходах полями зі швидкістю один кілометр на годину. Тео має камери на передній панелі, за допомогою яких робить тисячі знімків тюльпанів. Потім робот визначає хвору рослину за допомогою штучного інтелекту.

Ерік де Йонг з компанії H2L Robotics, яка виробляє роботів, каже, що штучний інтелект допомагає їм ідентифікувати хворі квіти, а дуже точні GPS-координати дозволяють їм точно визначити квіти, які потрібно знищити.

«Серцем машини є знання, які ми вкладаємо в модель штучного інтелекту. Знання надходять від фермерів, які вирощують тюльпани. Тож ми використовуємо знання фермерів, які вирощують тюльпани, і об’єднуємо їх у модель штучного інтелекту», — пояснив він.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело The Associated Press
Читайте також