Нейромережа Google ледь не вбила користувача рецептом заправки для салату

Нейромережа Gemini від Google порекомендувала користувачеві Reddit приготувати заправку з часником за рецептом, який провокує ботулізм, повідомляє Вibliotech.

Gemini майже спричинила смерть людини, радивши їй “покращити” оливкову заправку часником, який провокує розвиток ботулізму. На запитання про можливість додавання часнику до оливкової олії без нагріву нейромережа надала користувачеві повний план дій, останнім пунктом якого було одержання культури з бактеріями Clostridium botulinum.

Інструкція з приготування часничної заправки від нейромережі містить п’ять пунктів, третій і четвертий з яких є найбільш небезпечними. Gemini порадила змішати часник і масло, а потім залишити отриману заправку настоятися принаймні тиждень. Користувач програми виконав кожний пункт послідовно, не відчуваючи підвоху, і після певного часу помітив, що замість очікуваної часничної заправки отримав оливковий соус з ботулізмом.

“Я виконав ці пункти, але через 3-4 дні перевірив свою банку і побачив там маленькі бульбашки, що швидко піднімалися всюди. Я подумав, що це може бути частиною процесу, але на сьомий день двічі перевірив за допомогою пошуку в Google (коли в контейнері зовсім не було бульбашок). Виявляється, я тільки що виростив культуру ботулізму, і часник в оливковому маслі – досить поширений спосіб вирощування цих біотоксинів”, – написав користувач Reddit під ніком Puzzleheaded_Spot401.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також