Негайно видаліть це зі смартфону: застереження від Центру нацспротиву

Жителям тимчасово окупованих територій України рекомендують видаляти з чатів у месенджерах та соціальних мережах розмови, які можуть привернути увагу окупантів.

Центр національного спротиву радить звернути особливу увагу на видалення діалогів, що стосуються політики, військових дій, критики Путіна та Росії, а також фотографії військової техніки, руйнувань і скріншоти новин.

Для безпеки краще видалити з пристроїв інформацію, яка може викликати підозри у російських окупантів. До цієї категорії належить:

– Будь-яка патріотична інформація;
– Меми про ворога;
– Пісні музичних виконавців, які не підтримують окупацію;
– Фотографії українських військових, їх техніки, позицій і військових об’єктів;
– Фото окупантів, їх техніки, позицій і доказів їх злочинів;
– Резервні копії смартфонів, якщо їх було створено.

Також рекомендують видалити певні додатки, які можуть викликати підозру у російських окупантів. Наприклад, “Є ППО” або месенджер Signal, які окупанти часто шукають у телефонах. Якщо Signal необхідний для комунікації з силами оборони, завжди тримайте готове пояснення, чому цей додаток встановлений (наприклад, через кращий зв’язок у важких умовах).

Крім того, варто змінити назви контактів у телефоні, якщо вони містять військові звання, посади або імена. Наприклад, “Сергій майор” краще перейменувати просто в “Сергій”, а “Василь сержант” — у “Василь”.

Щоб бути більш обачними, необхідно також видалити історію браузера, закладки і чати в месенджерах, залишаючи лише нейтральні посилання, наприклад, на сайти з прогнозом погоди, рекомендаціями фільмів або статтями про рибалку.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело safe.novyny.live
Читайте також