Небезпечне рішення: Meta закриває інструмент моніторингу в “рік великих виборів”

Цифровий інструмент CrowdTangle, який вважається життєво важливим для відстеження вірусної брехні в Інтернеті, буде виведено з експлуатації власником Meta. Дослідники побоюються, що цей крок завадить спробам виявити політичну дезінформацію в період численних виборів по всьому світу.

Meta каже, що CrowdTangle стане недоступним вже після 14 серпня. Тобто інструмент закриють менше ніж за три місяці до виборів у США. Компанія планує замінити CrowdTangle новим інструментом, який, на думку дослідників, не має такої ж функціональності і до якого ЗМІ здебільшого не матимуть доступу.

CrowdTangle протягом багатьох років використовувався дослідниками і журналістами для моніторингу інформації. Під час останніх циклів виборів інструмент попереджав їх про шкідливу діяльність, включаючи іноземне втручання, переслідування в Інтернеті та підбурювання до насильства.

Відсутність інструменту стане серйозним ударом. Цього року в десятках країн проводяться вибори — і це саме той період, коли зловмисники зазвичай поширюють неправдиві наративи більше, ніж будь-коли.

Новий інструмент, який збирається запропонувати Meta, все ще розробляється. Але деякі представники індустрії технологій вважають, що заміна буде неефективною.

Глобальна некомерційна організація Mozilla Foundation вимагала у відкритому листі до Meta зберегти CrowdTangle принаймні до січня 2025 року.

«Відмова від CrowdTangle, у той час як бібліотеці вмісту не вистачає основної функціональності CrowdTangle, підриває фундаментальний принцип прозорості», — йдеться в листі, підписаному десятками технічних спостерігачів і дослідників.

У новому інструменті відсутні функції CrowdTangle, включаючи надійну гнучкість пошуку, і його виведення з експлуатації було б «прямою загрозою» чесності виборів, додали в листі.

Речник Meta Енді Стоун сказав, що твердження в листі «просто неправильні», наполягаючи на тому, що Бібліотека вмісту міститиме «більш вичерпні дані, ніж CrowdTangle» і буде доступною для науковців і некомерційних експертів з питань чесності виборів.

Відомо, що Meta, яка відходить від новин на своїх платформах, не зробить новий інструмент доступним для комерційних ЗМІ.

Рішення Meta відключити журналістів було прийнято після того, як ЗМІ використовували CrowdTangle, щоб повідомити про неприємні факти про Meta, включно з історіями про невдалу модерацію та піратський контент.

CrowdTangle був важливим джерелом даних, які допомогли «притягнути Meta до відповідальності за дотримання своєї політики», — сказав AFP Тім Харпер, старший політичний аналітик Центру демократії та технологій.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело techxplore
Читайте також