Науковці вирахували, що Tesla, запущена в космос, впаде на Землю

Шість років тому компанія SpaceX Ілона Маска запустила в космос автомобіль Tesla. Відтоді «Roadster» перебуває у дивовижній подорожі, віддаляючись від Землі на вражаючій швидкості у 25 290 км на годину.

З 2018 року машина здійснила 4,1 оберти навколо Сонця, перевертаючись по ходу руху. З того часу науковці намагаються обчислити долю автомобіля та визначити, чи є він загрозою для Землі.

Серед цих дослідників – команда Where Is Roadster. Дивлячись на орбіту Tesla, яка перетинає орбіту Марса та Землі, команда змогла передбачити ймовірність зіткнення машини з планетами земної групи, включно з Землею).

У 2047 році машина здійснить близьке зближення приблизно на 5 мільйонів кілометрів. Але через хаотичну орбіту автомобіля робити прогнози межами 100 років – неможливо.

«Однак, використовуючи сукупність кількох сотень реалізацій, ми змогли статистично визначити ймовірність зіткнення Tesla з планетами Сонячної системи в астрономічних масштабах часу», — написала команда.

У набагато більш тривалому часовому масштабі команда підрахувала, що ймовірність зіткнення автомобіля з планетами становить:

  • із Землею – приблизно 22%,
  • з Венерою – 12%;
  • з Сонцем – 12%.

На щастя для Маска, це станеться через мільйони років і навряд чи вплине на ціни акцій Tesla.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також