Морський дрон Magura V5 тепер має авіаракету, щоб захищатися від гелікоптерів ворога

Головне управління розвідки України продемонструвало кадри ураження російських цілей у тимчасово окупованому Криму. Ціллю українських дронів став катер “Мангуст”, який було підбито. Тим часом росіяни опублікували інше відео українського дрона, на борту якого видно авіаракет Р-73.

Defense Express описали, як українцям вдалося інтегрували боєприпас на платформу Magura V5.

Виявляється, на дрон було встановлено стандартний авіаційний пілон, але під певним кутом. Спостереження веде штатна камера, яка розміщена на рухомому стабілізованому підвісі. А от як заживили пілон та ракету та як забезпечується індикація захоплення цілі та передстартова підготовка ракети – ось ці питання поки що залишаються без відповіді.

Фахівці вже називають використання саме Р-73 дуже прагматичним рішенням.

Ракета Р-73 має інфрачервону головку самонаведення МК-80 з полем зору у 75 градусів та кутами цілевказання у 45 градусів та дальністю захоплення 8-12 км. Також відомо про українську модернізацію головки самонаведення МК-2200, яка покращувала всі характеристики.

Серед мінусів такої розробки можна вважати мертву зону у 300 м, яка є мінімальною для збиття цілей.

Наскільки результативною може стати це ноу-хау від українських майстрів? Поки що скзати складно. Але вже зьявилася інформація, що 9 і 10 квітня щонайменше один, а, можливо, і два вертольоти РФ потрапили в аварію над Чорним морем, оскільки були уражені українським дроном.

Офіційних підтверджень катастрофи гвинтокрилів немає. Але представник ВМС України Дмитро Плетенчук зробив неоднозначну заяву: “Мінус російський Ка-27 у Криму. Щось шукав. Знайшов”.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Фокус
Читайте також