Microsoft і OpenAI планують створити суперкомп’ютер під назвою «Зоряна брама»

Microsoft і OpenAI разом працюють над створенням суперкомп’ютера зі штучним інтелектом під назвою «Зоряна брама» (“Stargate”), вартість якого може досягати 100 мільярдів доларів.

Повідомляючи про це, видання The Information посилається на особу, яка розмовляла про це з Семом Альтманом, і особу, яка переглядала деякі початкові оцінки вартості. Ймовірно, що Microsoft профінансує проект, який з’явиться не раніше 2028 року.

У звіті йдеться, що «Зоряна брама» стане найбільшим із серії суперкомп’ютерів, які Microsoft і OpenAI планують створити протягом наступних шести років.

У процесі розробки штучного інтелекту все ще є проблемне місце — нестача графічних процесорів, які використовуються для обробки даних для моделей штучного інтелекту. Бум генеративного штучного інтелекту спричинив різке зростання попиту на ці чіпи. Крім того, виробник Nvidia має майже повну монополію на ринку, оскільки виробляє одні з найпотужніших мікросхем для ШІ. І компанії важко виконувати замовлення з постійно зростаючим попитом, а самі мікросхеми постійно дорожчають.

Генеральний директор Nvidia Дженсен Хуанг відразу після події компанії GTC 2024 підтвердив, що останній чіп компанії під назвою Blackwell B200 коштуватиме від 30 000 до 40 000 доларів за одиницю. Компанія витратила понад 10 мільярдів доларів на дослідження та розробку чіпа, який значно перевершує всі інші на ринку.

Але тепер безліч технологічних компаній, включаючи Intel, Qualcomm, Google Cloud, Arm і Samsung, об’єдналися, щоб створити «United Acceleration Foundation» — модель програмування відкритого стандарту прискорювача, яка має на меті кинути виклик домінуванню програмного та апаратного забезпечення Nvidia у сфері ШІ.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело IndianExpress
Читайте також