Машину можна буде зареєструвати і розмитнити онлайн: Рада підтримала спрощення торгівлі

Верховна Рада підтримала законопроєкти, які покликані полегшити імпорт та продаж автомобілів. Вони дозволять розмитнювати транспорт через додаток “Дія” та не реєструвати його для перепродажу.

В Україні планують суттєво спростити ввіз та торгівлю авто з пробігом. Верховна Рада 23-24 квітня прийняла у першому читанні законопроєкти №9083 та 10380, які покликані запровадити нові правила на авторинку.

Проєкт закону №9083 звільняє підприємців, які продають вживані автомобілі, від обов’язку реєструвати їх в сервісних центрах МВС перед перепродажем. Таким чином, можна ввозити авто в Україну і продавати їх, а на облік їх поставлять і отримають номери вже покупці.

Законопроєкт №10380 дав старт запровадженню онлайн-розмитнення через додаток “Дія”. Воно спростить та прискорить імпорт, передусім, авто з пробігом.

У “Дії” можна буде подати електронну декларацію, в яку необхідно буде ввести інформацію про декларанта та основні параметри транспортного засобу (марка, модель, рік виготовлення, VIN, тип двигуна тощо).

Вартість розмитнення розраховуватиметься з коефіцієнтом віку. Чим старше авто, тим він нижчий. На машину віком до 1 року він становитиме 0,95, а на 15-річну і старшу – 0,1.

Усі митні платежі розраховуватимуться автоматично. Для підтвердження пропонують використовувати електронний цифровий підпис.

На кордоні необхідно буде надати документи на авто та підтвердити право власності. Вартість транспортних засобів перевірятимуть за спеціальною базою даних, яку створять на митниці.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Фокус
Читайте також