Майже як у “Чорному дзеркалі”: У Німеччині створили роботизованих бджіл

Компанія Festo створила автономного робота BionicBee, який максимально схожий на бджолу. Розробники вважають, що дрон можна використоввати як у цивільному, так і у військовому світі.

Цей робот здатен літати у великих кількостях у групі (створювати рой) і повністю автономно.

Робот важить приблизно 34 грами, довжина – 220 мм, а розмах крил – 240 мм. Це – найменший літаючим об’єктом, створений Festo на сьогоднішній день.

Для створення робота розробники вперше застосували метод генеративного проектування. Спеціальне програмне забезпечення, отримавши кілька параметрів, використовує визначені принципи проєктування, щоб знайти оптимальну структуру і використати якомога менше матеріалів, зберігаючи при цьому найбільш стабільну конструкцію.

Автономна поведінка бджолиного рою досягається за допомогою внутрішньої системи визначення місцезнаходження з надширокосмуговою (UWB) технологією. Для цього в просторі на двох рівнях встановлено вісім UWB якорів. Це дозволяє точно вимірювати час і дозволяє бджолам знаходити себе в просторі. Якір UWB надсилає сигнали окремим бджолам, які можуть самостійно вимірювати відстані до відповідних передавальних елементів і обчислювати власне положення в просторі за допомогою позначок часу.

Щоб летіти роєм, бджоли йдуть шляхом, заданим центральним комп’ютером. Щоб забезпечити безпечний політ без зіткнень у щільному строю, необхідний високий ступінь просторової та часової точності. При плануванні шляху слід також враховувати можливу взаємодію через турбулентність повітря.

Після появи новин про цю розробку у соцмережах одразу згадали про популярний серіал “Чорне дзеркало”. У 6 серії 3 сtзону якраз йде мова про схожих роботів-бджіл. Там вони називались “автономна комаха-дрон” з проєкту “Гранула”.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело robots-blog
Читайте також