“Маги та чаклуни” розповсюджували російські наративи: українські кібери завдали по них удару

Понад 15 сайтів, присвячених езотериці, чаклунству, магії, гаданню та іншій подібній тематиці, було уражено українськими кібервійськами.

Про це повідомляє АрміяInform.

Видання пояснює, що на цих ресурсах на головних сторінках з’явилося зображення мертвого офіцера флоту рф з написом «Славная традиция Черноморского флота россии – героически утонуть. Украина уничтожила 30% Черноморского флота рф».

Це сталося в понеділок, 13 травня. Ця дата була вибрана для кібератаки не випадково, адже росіяне саме в цей день святкують день Чорноморського флоту.

Не випадково були обрані і сайти. Справа в тому, що в результаті аналітичної роботи українські кіберфахівці виявили цілу схему поширення російських наративів через мережу таких сайтів.

Працювало це таким чином. “Чаклуни” та “маги” проводили свої онлайн-сеанси, прямі ефіри або іншим чином озвучували тези російської пропаганди.

Зробити це було не складно. Наприклад, можна зробити вигляд, що хтось задає питання про майбутнє України, а “гадалка” шукає відповідь на це питання за допомогою карт Таро, скляного шару, воску чи будь-чого ще. Зрозуміло, що відповідь є такою, яка потрібна “чаклунам” (і водночас, потрібна російській пропаганді).

Наступний крок: працівники рекламних агенцій нарізають ці “відповіді” у ролики та «рілзи» для соцмереж і поширюють на різних інтернет-платформах через сервіси генерації трафіка на кшталт tuberank.ru та icms.su.

Тому українські кібери уразили не тільки сайти проросійських “чаклунів” і “відьом” (таких як Єлєна Чєрноскутова, Андрєй Пасєчнік та представники руху «Аллат Ра»), а й ці сервіси генерації трафіка.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також