Курсором миші можна керувати за допомогою язика: нова розробка від американців

Це в прямому сенсі революційний пристрій, який дасть більше можливостей людям з особливими потребами.

Останніми місяцями удосконалення інтерфейсів «мозок-комп’ютер» захопили заголовки газет, але є ще одна, набагато більш доступна частина тіла, яка може допомогти людям з обмеженими фізичними можливостями орієнтуватися в комп’ютері — язик. Компанія випускника Массачусетського технологічного інституту зараз пропонує MouthPad, пристрій, описаний як «льодяник із купою датчиків», який дозволяє користувачам керувати комп’ютерним курсором простими рухами в роті.

Томас Вега, генеральний директор і співзасновник компанії під назвою Augmental, протягом усього життя мав інтерес до адаптації технологій для допомоги людським здібностям після того, як у нього в п’ятирічному віці вперше з’явилося заїкання. Після стажування в Neuralink Вега почав думати, чи міг би він розробити подібний пристрій, але без дорогих, складних і потенційних «обмежень», які приходять з інтерфейсом «мозок-комп’ютер» .

«Мозковий імплантат має найвищий потенціал для допомоги людям у майбутньому, але я побачив низку обмежень, які підштовхнули мене від роботи над ним прямо зараз», — сказав Вега.

Після додаткових роздумів він зрозумів, що може бути новий обхідний шлях для складних хірургічних імплантатів.

«У нас є велика частина мозку, яка призначена для контролю положення язика», — сказав Вега. «Язик складається з восьми м’язів, і більшість м’язових волокон повільно скорочуються, що означає, що вони не так швидко втомлюються. Тож я подумав: «Чому б нам не використати все це?»

Результатом Vega та Augmental є MouthPad, високочутливий, надрукований на 3D-принтері мікрофабричний фіксатор, який використовує стоматологічні матеріали та електроніку, щоб нібито створити комп’ютерну мишу для вашого рота. Використовуючи свій язик як контролер, користувач може прокручувати в усіх напрямках, клацати правою кнопкою миші, роблячи потягування, і клацати лівою кнопкою, натискаючи на піднебіння. Завдяки високому ступеню налаштування MouthPad також можна адаптувати для користувачів із меншим фізичним контролем м’язів, таких як кусання, стискання та інші рухи разом із відстеженням шиї та голови.

«Ми сподіваємося створити мультимодальний інтерфейс, щоб ви могли вибрати те, що вам підходить», — сказав Вега. «Ми хочемо бути поступливими до будь-яких умов».

Рухаючись вперед, Vega та Augmental шукають схвалення FDA для розширення можливостей MouthPad, щоб охопити роботизоване керування рукою та інвалідним візком. З дозволу FDA MouthPad також стане відшкодовуватись за поліси медичного страхування багатьох людей, щоб розширити кількість потенційних користувачів. Майбутні ітерації також можуть інтегрувати більше тілесності, як-от шепіт і невеликі рухи внутрішнього мовного органу — суттєвий крок вперед для пацієнтів, яким важко говорити через такі проблеми, як порушення функції легенів.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Popular Science
Читайте також