Крилата ракета Х-101: що відомо про зброю, якою рф атакувала Україну 1 червня

Крилаті ракети Х-101 мають доволі руйнівну силу – і росіяни чудово про це знають. Вони використовують цю зброю, щоб знищувати українських громадян і не соромляться скидати ракети на житлові квартали. То що ж насправді являє собою Х-101? Bibliotech зібрала найголовнішу інформацію про цю смертельну зброю російських окупантів.

Ракета Х-101 — це крилата ракета повітряного базування російського виробництва. Вона призначений для виконання завдань стратегічного бомбардування і зазвичай встановлюється на борту російського флоту далеких бомбардувальників. Ракета відома своїми стелс-можливостями, оскільки вона розроблена для польоту на малих висотах, щоб уникнути виявлення радарів.

Оригінальна версія ракети Х-101 має масу бойової частини 400 кг. З довжиною приблизно 7,45 метра, діаметром 0,77 метра та розмахом крил приблизно 3,1 метра, розмір ракети дозволяє їй нести значне корисне навантаження та сприяє її розширеній дальності дії. Дальність польоту до 5,5 тисяч кілометрів. Це означає, що комплекс Х-101, розгорнутий із західних кордонів Росії, може дістати навіть Центральної Європи. Але навесні цього року з’явилися дані, що ракета біла модифікована.

Технічно ракета Х-101 досить складна. Оснащена турбовентиляторним двигуном, вона підтримує крейсерську швидкість приблизно 800 кілометрів на годину. Крім того, ракета має максимальну дальність близько 5500 кілометрів, що дає їй можливість вражати цілі далеко за межами безпосереднього поля бою.

Різні види обладнання

Ракета Х-101 оснащена різними удосконаленнями для підвищення її характеристик. Це включає в себе інерціальну навігаційну систему, систему рельєфу місцевості та систему супутникового наведення GPS. Ці системи співпрацюють, щоб забезпечити ракету високою точністю та надійністю.

Система наведення ракети Х-101 являє собою суміш інерціальної навігації, рельєфу місцевості та супутникового наведення GPS. Ця комбінація дозволяє ракеті точно орієнтуватися на великі відстані та вражати ціль з високою точністю.

Модифікація ракети Х-101: що відомо

На початку квітня стало відомо, що росіяни запровадили значні оновлення своєї основної крилатої ракети повітряного базування Х-101. Спочатку багато хто в експертному середовищі відкинув цю інформацію: вона сприймалась, як першоквітневий жарт.
Але згодом надійли підтвердження: проведено експертизу ракети, яка раніше впала на території України.

При цьому команда розвідки британського міністерства оборони не розцінювала оновлену «подвійну боєголовку» як жарт. Навпаки, у дописі від 8 травня у соцмережі Х британські військові підтвердили додавання другої боєголовки до Х-101. Британцям знадобився майже місяць, щоб оприлюднити свою точку зору, ймовірно, завдяки ретельному аналізу зображень, наданих українськими збройними силами, або фізичних фрагментів ракет, перевезених з Києва до Лондона.

У доповіді британської розвідки зазначено, що друга боєголовка спеціально налаштована на посилене осколкове ураження. Це вдосконалення конструкції значно підвищує ефективність проти неукріплених цілей.

Збільшена маса боєголовки, яка тепер зросла до 800 кг з попередніх 400 кг, забезпечує достатню вогневу міць, щоб знищити укріплені споруди на українських позиціях. До них належать значні промислові установки та електростанції.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело bulgarianmilitary
Читайте також