Компанія Meta видалила вкладку “Новини” з Facebook: причина та наслідки

Meta, компанія-мати Facebook, оголосила про припинення використання вкладки “Новини” для користувачів у США та Австралії з метою узгодження своїх інвестицій з продуктами та послугами, які користувачі цінують найбільше. Це рішення прийнято після того, як компанія вже закрила вкладку “Новини” у Великій Британії, Франції та Німеччині в минулому році, пояснюючи це перенаправленням своїх ресурсів на інші, більш популярні для користувачів речі, такі як короткі відео.

Meta повідомила, що кількість користувачів, які використовують вкладку “Новини” в США та Австралії, значно зменшилася за останній рік. За цей період новини стали менше ніж третина від загального обсягу контенту на Facebook. Компанія наголошує, що основна маса користувачів приходить на платформу не для новин та політичного контенту, а для спілкування та відкриття нових можливостей, захоплень та інтересів.

Окрім припинення використання вкладки “Новини” у Австралії, Meta також припинить оплату видачі грошових коштів видавцям за їхні новини в цій країні після завершення поточних угод. Це рішення прийнято після того, як Facebook тимчасово заблокував доступ до новин у цій країні у відповідь на пропонований закон, що зобов’язував компанії, такі як Meta, платити медіаорганізаціям за їхні новини. Meta розблокувала новини лише після укладання угод з австралійськими медіаорганізаціями.

За інформацією The Age, Австралійська комісія з питань конкуренції та захисту прав споживачів вважає, що Meta та Google уклали угоди з десятками ЗМІ, включаючи Guardian Australia та News Corp Australia, на суму близько 200 мільйонів доларів на рік. Компанії спрямували значну частину цих коштів на підтримку новинного бізнесу в країні. Meta також заявила, що не планує укладати нові комерційні угоди щодо традиційного новинного контенту в регіонах, де вона припинила використання вкладки “Новини”.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело engadget.com
Читайте також