Компанія Apple дозволила завантажувати додатки для iPhone за межами App Store

Компанія Apple остаточно дозволила сторонні магазини для своїх смартфонів та планшетів. Відомо, що такі ресурси з програмами та програмами будуть доступні вже з березня для користувачів iPhone на iOS 17.4. Однак поки ці зміни діятимуть лише в ЄС.

Зазначається, що компанія Apple буде передбачено перевіряти доступні магазини, що гарантуватиме певний рівень безпеки та захисту для користувачів. Після встановлення такого магазину на пристрої, власники отримають можливість завантажувати програми з нього без будь-яких обмежень. Крім того, такі ресурси можна буде встановлювати як магазини за замовчуванням.

Відомо, що Apple не збирається стягувати комісію за стороннє програмне забезпечення, проте власникам таких ресурсів доведеться сплатити 50 євроцентів за кожне встановлення, якщо їхні безкоштовні завантаження перевищать мільйон.

Крім того, з App Store дозволено встановлювати додатки ігрових стрімінгових сервісів, що означає, що власники iPhone можуть користуватися Xbox Cloud Gaming та Geforce Now з 25 січня 2024 року.

Також у компанії Apple дозволено розробникам браузерів для пристроїв на базі iOS використовувати сторонні “движки”. Проте ця можливість поки що доступна лише в Європейському Союзі. Подібне рішення може сприяти розробці повноцінних версій браузерів, які конкуруватимуть з наразі безальтернативним Safari.

Всі ці нововведення в політиці Apple обумовлені дією антимонопольного закону DMA, що був прийнятий Європейським Союзом влітку 2022 року. Цей закон зобов’язує “Гугл” та Apple дозволяти встановлювати програмне забезпечення з різних джерел і спрямований на зниження монопольного становища цих техногігантів, а також захист інтересів користувачів.

У кінці слід зазначити, що компанія Apple оголосила підтримку стандарту Rich_Communication_Services на своїх фірмових смартфонах, що також є реакцією на прийняття DMA.

Джерело itechua.com
Читайте також