IT-компанії, які користуються українською “Дією”, мають зв’язки з рф: розслідування

NGL медіа провело масштабне розслідування, у якому довели, що російські та білоруські IT-бізнесмени отримують пільги від українського уряду.

Українська “Дія” була запущена 8 лютого 2022 року. Однією з ключових вимог до резидентів застосунку є відсутність будь-яких зв’язків з країною-агресором.

Проте, проаналізувавши власників майже 900 компаній-резидентів Дія.City, видання NGL виявило 24 компанії, власники яких прямо пов’язані з росією і білоруссю. Частина з них продовжують там вести бізнес і повноцінно сплачувати податки – користуючись при цьому податковими пільгами в Україні.

В число компаній входить, наприклад, «Soft-FX». Ось що про неї повідомляє NGL:

“Власник – білорус Олександр Клименко. Зараз він перебуває під судом у США, йому загрожує 25 років у в’язниці. Згідно з опублікованим в лютому 2024-го прес-релізом міністерства юстиції США, Клименко разом з громадянином РФ Олександром Вінніком у 2011-2017 роках контролювали онлайн-біржу цифрових валют BTC-e. Клименка звинувачують у тому, що BTC-e надавала можливості користувачам відмивати кошти отримані злочинним шляхом, її клієнтська база переважно складалась з кіберзлочинців.

У грудні 2023 року Олександра Клименка затримали в Латвії за американським ордером і екстрадували у США. В Україні він через латвійську «Soft-FX Services» досі володіє компанією «Софт-Ефікс ЮА», яка є резидентом Дія.City.”

Повний список сумнівних резидентів Дія.City можна побачити тут.

У відповідь на запит журналістів Мінцифри пояснило, що згадані компанії мають право на пільговий економічний режим, оскільки Мінцифри не виявило зв’язків з «країною-агресором», а законодавство не забороняє росіянам володіти компаніями-резидентами Дія.City – за певних умов.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також