Хамелеони надихнули на створення нової технології багатоколірного 3D-друку

У журналі PNAS опубліковане нове дослідження, яке розповідає про незвичні ідеї у сфері 3D-технологій. Розробники надихнулися прикладом хамелеонів, які здатні змінювати колір і таким чином адаптуватись до навколишнього середовища. В результаті вчені створили стійку техніку 3D-друку, при якій одне чорнило може створювати кілька динамічних кольорів.

«Завдяки розробці нових хімічних речовин і процесів друку ми можемо модулювати структурний колір на льоту, щоб створювати градієнти кольорів, які раніше були неможливими», — сказав Ін Діао, доцент кафедри хімії, хімічної та біомолекулярної інженерії в Університеті Іллінойсу Урбана-Шампейн і дослідник Інституту передової науки і технологій Бекмана.

Одним із секретів такого 3D-друку є ультрафіолетове випромінювання, яке здатне змінювати структурний колір чорнила прямо під час процесу друку. Ще один секрет – спеціально розроблені полімери, які теж задіяні у процесі друку.

«На відміну від традиційних кольорів (які походять від хімічних пігментів або барвників, які поглинають світло), структурні кольори походять від нанотекстурованих поверхонь, які заважають видимому світлу. Це робить їх більш яскравими та потенційно більш стійкими», — сказав Сангхюн Чон, провідний автор та аспірант лабораторії Diao.

Дослідники можуть виробляти структурні кольори у видимому спектрі від темно-синього до помаранчевого. Якщо художник зазвичай використовує багато різних фарб, щоб досягти такого градієнта кольору, то дослідницька група використовує лише одну фарбу та змінює спосіб друку, щоб створити градієнт кольору.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також