Google заявляє про глобальні зміни в своїй пошуковій системі: що відомо

Google збирається революціонізувати свою пошукову систему за допомогою підсумків, створених штучним інтелектом. Це буде найзначніше оновлення за 25 років. Мета нововведень – покращити роботу користувачів і залишитися попереду в конкурентному середовищі ШІ.

«Я радий оголосити, що цього тижня ми розпочнемо запуск цього повністю оновленого досвіду «Огляди ШІ» для всіх у США», — сказав виконавчий директор Google Сундар Пічаї на заході в Каліфорнії.

Зміна незабаром пошириться на інші країни і стане доступною для понад мільярда людей.

Як це буде виглядати

У результатах пошуку Google (у верхній частині сторінки перед більш типовим розгортанням посилань) відображатиметься підсумок AI.

Анотація штучного інтелекту, згенерована технологією Google Gemini, пропонуватиме стислі підсумки того, що вона знайшла в Інтернеті, з посиланнями на онлайн-джерела, які надали інформацію.

У компанії заявили, що такі генеративні інструменти штучного інтелекту полегшують життя користувачам, незалежно від того, чи шукають вони студію йоги, яка працює по неділях, планують подорож чи готують їжу з особливими дієтичними вимогами.

За словами Ріда, незабаром компанія також почне тестувати застосування штучного інтелекту для пошуку на основі відеоконтенту як джерела запиту.

Наприклад, це дозволить користувачам попросити Google діагностувати несправний прилад, знявши його на смартфон, і отримати поради щодо ремонту.

Конкуренція росте

Очевидно, що Google відчуває зростаючий тиск з боку пошукових систем на базі штучного інтелекту, таких як Perplexity, і неодноразових чуток про те, що OpenAI, творець ChatGPT, створює власний пошуковий інструмент штучного інтелекту.

Пошук у чатах AI також з’явився у Facebook, Instagram і WhatsApp, де користувачі можуть отримувати інформацію з Інтернету без Google.

Деякі хвалять ці альтернативи за їхній більш чистий досвід, ніж часто безладні результати класичного запиту.

Тим часом, творці та невеликі видавці хвилюються через зміни, побоюючись, що користувачі більше не переходитимуть на веб-сайти, щоб знайти інформацію.

Дослідницька компанія Gartner прогнозує, що до 2026 року трафік до Інтернету з пошукових систем впаде на 25% через використання ботів ШІ.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело RTL Today
Читайте також