Фахівці пояснили, як визначити справжній рівень захисту від води та пилу вашого пристрою

Ваші телефони, планшети та інші пристрої мають спеціальний код, який повідомляє, наскільки вони водонепроникні. Але зазвичай користувачі не вміють читати ці коди. Тому експерти детально пояснили зміст цих позначок.

Коли ви купуєте новий пристрій, як-от розумний годинник або телефон, ви хочете, щоб він служив вам якнайдовше. І, зокрема, міг “вижити” в критичних ситуаціях, таких як потрапляння у воду чи падіння з висоти.

Щоб зрозуміти, наскільки витривалим є ваш гаджет, вам потрібно знати рейтинг IP. Зрозуміло, виробник буде вам говорити, що його гаджет – найкращий, але насправді водонепроникність пристрою має підтвердити третя сторона.

Ось чому всі водонепроникні пристрої мають спеціальну сертифікацію.

Рейтинг IP: що означають ці літери та цифри?

Рейтинг mIP є найпоширенішим сертифікатом водонепроникності електронних пристроїв. Ця сертифікація регулюється Міжнародною електротехнічною комісією (International Electrotechnical Commission, IEC) і загалом визнана надійною.

Якщо ви бачите рейтинг IP на вашому пристрої, ви можете бути впевнені, що він був належним чином перевірений і відповідає вказаним стандартам.

Рейтинг IP зазвичай складається з чотирьох символів. Є дві літери, за якими йдуть дві цифри, без дефісів або пробілів між ними. Важливо пам’ятати, як виглядає сертифікація, оскільки деякі хитромудрі виробники можуть спробувати вас обдурити, розмістивши на своєму пристрої схожі коди, щоб змусити вас подумати, що він сертифікований як водонепроникний.

Перші два символи, I та P, означають захист від проникнення:

  • Символ I вказує на те, наскільки добре він захищає від дрібних твердих частинок (пил/пісок тощо), з максимальним рейтингом 6. Це коливається від повної відсутності захисту до повної пилонепроникності.
  • Символ P позначає рейтинг водонепроникності з максимальним рейтингом 9. Це від відсутності захисту до струменів води під високим тиском і високою температурою.

Іншими словами, якщо ви десь бачите IP69, ви знаєте, що він пропонує найвищий рейтинг IP як для пило-, так і для водонепроникності. Принаймні, коли мова йде про сертифікацію IP-рейтингу.

Є ще один знак, який може з’явитися замість будь-якої з двох цифр – це великий X. Якщо ви бачите X замість однієї з цифр, це означає, що було зібрано недостатньо даних для сертифікації пристрою в цьому область. Сертифікація IP коштує виробнику значних грошей, тому, якщо вони мають іншу сертифікацію або вважають, що їм не потрібен один із стандартів IP, вони можуть просто вибрати сертифікацію для одного з двох типів захисту.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Pocket Lint
Читайте також