Електронний військово-обліковий документ: кого з українців пускають за кордон

Андрій Демченко, представник Державної прикордонної служби України, пояснив, кого з військовозобов’язаних громадян України можуть пропустити прикордонники за кордон з електронним військово-обліковим документом.

Цю інформацію він надав під час участі у національному телемарафоні, який відбувся рано вранці 24 червня.

Демченко підкреслив, що як паперовий документ, так і військово-обліковий документ у електронному форматі (зокрема, у мобільному додатку Резерв+) мають однакову юридичну силу.

“Проте не просто потрібно пред’явити цей документ, або в електронному, або в паперовому вигляді, але важливо, щоб у цьому документі була необхідна інформація, яка надає право людині на перетин кордону”, – наголосив він.

Він зауважив, що військово-обліковий документ повинен містити відмітки про виключення з військового обліку або про відстрочку, відповідно до встановлених законодавством категорій.

До основних категорій, які мають право на відстрочку, за його словами, входять:

  • заброньовані особи,
  • особи, які виключені з військового обліку на підставі висновку військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби,
  • багатодітні батьки (з мінімум трьома дітьми до 18 років),
  • батько, який самостійно виховує дитину,
  • батько з дитиною до 18 років і дружина, яка перебуває на військовій службі за одним із видів військової служби.

“Прикордонники приймають і паперовий, і військово-обліковий документ у електронному форматі. Проте вони перевіряють всю інформацію, що зазначена в цих документах. Ми також користуємося доступом до системи ‘Оберіг’, щоб переконатися, що немає застережень, які вказують на те, що документ, будь то у паперовій або електронній формі, може бути підробкою або містити недостовірну інформацію”, – додав Демченко.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також