Е-посвідчення ветерана в Україні прирівняють до паперового документа

У найближчому майбутньому в Україні електронне посвідчення ветерана буде мати таку ж юридичну силу, як і паперовий документ. Цю ініціативу підтримав уряд, який затвердив зміни до законодавства, що дозволять українцям вибирати формат посвідчення за власним вибором. Згідно з офіційним повідомленням від Дії, цифрове посвідчення стане автоматичним стандартом, тоді як паперовий формат буде доступний на вимогу.

Попередньо до введення в дію необхідно отримати підтвердження від депутатів Верховної Ради, разом з Кабінетом Міністрів. Це крок передбачає можливість відмови від паперових посвідчень.

За словами Михайла Федорова, міністра цифрової трансформації України, важливою перевагою електронних посвідчень є їхня доступність та зручність, що спрощує обслуговування ветеранів та їх сімей. Наприклад, за два тижні з моменту запуску послуги, було видано 173 тис. посвідчень ветерана.

Раніше аналогічні зміни вже були впроваджені для посвідчення водія, що сприяло значному попиту на цифрові документи серед українців.

Щоб додати посвідчення ветерана в Дії, потрібно:

  1. Відкрити застосунок Дія.
  2. Прогорнути всі документи та обрати “Додати документ”.
  3. Вибрати “Посвідчення ветерана”.
  4. Надати дозвіл на отримання необхідних даних.
  5. Натиснути “Додати посвідчення”.
  6. Через декілька хвилин документ буде доступний в застосунку Дія.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також