Дуже дешева енергія: Швеція створила недорогий акумулятор із 8000 циклами зарядки

Батарея виготовлена з доступних матеріалів і зберігає 80% своєї продуктивності протягом 8000 циклів.

Спільними зусиллями дослідників з Університетів Лінчепінга, Карлстадського університету та Університету Чалмерса у Швеції було розроблено недорогу батарею, яка не використовує літій, а складається з цинку та лігніну, відходів паперової промисловості.

Літій і кобальт є основним компонентом сучасних батарей. Щільність енергії цих батарей є найкращою, яку досягло людство, але пошук цих мінералів пов’язаний із проблемами навколишнього середовища та прав людини.

Крім того, літій-іонні батареї непросто переробити, і тому вони не є стійкими варіантами в довгостроковій перспективі.

Тим часом, технологія акумуляторів на основі цинку широко використовується на ринку, але лише у випадку, коли батарею не потрібно перезаряджати.

Ще одна відміннсть між двома батареями – це безпека. Акумулятори на основі літію можуть зберігати більшу кількість енергії, але вони також схильні до ризику пожежі та вибуху. Акумулятори на основі цинку, навпаки, набагато безпечніші. У довгостроковій перспективі вони можуть замінити літій-іонні батареї. Тому дослідники з Лабораторії органічної електроніки Лінчепінгського університету (LiU) звернулися до цинку та лігніну для розробки своїх батарей.

Вирішення проблем з цинковими батарейками

Основною причиною, чому цинкові батареї не використовуються широко, є реакційна здатність цинку з водою в електроліті. Ця реакція призводить до утворення газоподібного водню, і цинк в акумуляторі стає непридатним для використання.

Шведські дослідники використали дещо інший електроліт під назвою електроліт води в полімерній солі (WiPSE) і продемонстрували, що стабільність цинку можна збільшити.

«Як цинк, так і лігнін надзвичайно дешеві, а батарею легко переробити, — Зіяуддін Хан, дослідник LiU, який брав участь у роботі. — Якщо розрахувати вартість циклу використання, це стане надзвичайно дешевим акумулятором порівняно з літій-іонними».

На відміну від інших цинкових акумуляторів, які розряджаються всього за кілька годин, новий акумулятор може зберігати заряд протягом тижня. Крім того, батарея стабільна і зберігає 80 відсотків своєї продуктивності навіть протягом 8000 циклів.

Акумулятор, розроблений командою, наразі невеликий. Однак цю технологію можна легко збільшити до розміру автомобільного акумулятора. За щільністю енергії батареї можна порівняти зі свинцево-кислотними батареями, але вони не містять токсичних компонентів, що робить їх екологічно чистішими.

Реверант Кріспін, професор органічної електроніки в LiU, хоче, щоб технологія стала доступною за низькою ціною в країнах з низьким рівнем доходу, які використовують відновлювані джерела енергії.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело interestingengineering
Читайте також