До e-реєстру військовозобов’язаних включать всіх жінок: як це буде працювати

2 квітня Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №10062, що стосується створення в Україні єдиного електронного реєстру військовозобов’язаних. В нього також будуть внесені дані про жінок.

У документі говориться, що до електронного реєстру внесуть інформацію про всіх військовозобов’язаних громадян віком від 18 до 60 років. Таким чином будуть разом зібрані усі персональні та службові дані призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

З технічної точки зору це виглядатиме так.

В реєстр будуть потрапляти дані з різних джерел (Податкова служба, Міносвіти, Пенсійний фонд і т.д). Ці державні структури будуть надавати ту інформацію, якою самі оперують, але вони не мають права надавати ту інформацію, яка не вказана у Законі. Наприклад, якщо ви отримали диплом про освіту або посвідчення водія, то ці дані потраплять в реєстр.

При цьому будуть надаватися дані всіх громадян України зазначеного віку. Це означає, що дані про жінок у віці від 18 до 60 років теж будуть надходити в реєстр.

Але в подальшому дані про тих осіб, які не є військовозобов’язаними, мають бути видалені. Таким відсіюванням повинні займатися оператори реєстру, а саме Міноборони України, Генштаб, СБУ, Служба зовнішньої розвідки.

Іншими словами, дані про жінок дійсно будуть потрапляти в реєстр, але потім можуть бути видалені звідти, якщо жінка не є військовозобов’язаною.

Це регламентується 13-ю статтею закону. У пункті 2 цієї статті йдеться:

“Відомості про громадян України, які не є призовниками, військовозобов’язаними та резервістами, знищуються суб’єктами Реєстру відповідно до Порядку ведення Реєстру, затвердженого держателем Реєстру.”

Міноборони планує отримати доступ до особистих номерів телефонів та адрес електронної пошти. Передбачається також створення електронного кабінету військовозобов’язаного, де міститиметься вся інформація про громадянина.

Верховна Рада ухвалила цей документ ще 16 січня цього року.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також