“Дія” почала приймати заявки у міжнародний Реєстр збитків: стартував перший етап проєкту

Мінцифри офіційно запустило новий важливий сервіс. Починаючи з квітня, українці мають можливість через портал “Дія” подавати заяви у міжнародний Реєстр збитків, щоб отримати компенсацію за пошкоджене в результаті війни майно. У подальшому дані з міжнародного Реєстру стануть основою для репарацій.

Для подання заяви треба бути власником майна та мати Акт про обстеження від місцевої влади. Щоб скористатися сервісом, оновіть застосунок.

На першому етапі можна повідомити про пошкодження чи руйнування:

  • приватного будинку;
  • квартири;
  • дачного будинку;
  • садового будинку;
  • іншого житлового приміщення.

Згодом цей список буде розширено.

По-перше, заяви зможуть подавати інші власники зруйнованого чи пошкодженого майна, зокрема ті, чия нерухомість розташована на тимчасово окупованих територіях.

По-друге, громадяни будуть мати змогу повідомляти про шкоду життю, здоровʼю, випадки тортур та сексуальне насильство.

По-третє, скарги зможе подавати бізнес і держава.

Як підкреслює Мінцифри, “дані з Реєстру стануть основою для майбутніх репарацій. Цей процес є досить тривалим, тому разом з Мінʼюстом і партнерами працюємо над пришвидшенням запуску механізму компенсацій.”

Сервіс у Дії та вимоги до розроблення міжнародного Реєстру реалізовано у співпраці з Міністерством цифрової трансформації та Міністерством юстиції за підтримки проєкту USAID / UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також