Чи готові компанії замінити своїх робітників штучним інтелектом: дослідження

Технологічна компанія HP провела дослідження, намагаючись розібратись, як штучний інтелект (ШІ) сьогодні впливає на ринок праці і на стосунки компаній зі своїми співробітниками.

Для цього були опитані 15 600 респондентів з різних галузей і різних країн.

Виявилося, що частина опитуваних побоюється: штучний інтелект може повністю замінити працівників на роботі. Наприклад, це стосується генеративного ШІ, який здатен створювати зображення, текст або відео. Таким чином він становить конкуренцію для представників тих інтелектуальних професій, які пов’язані з контентом. Після запуску ChatGPT у суспільстві виникла дискусія про те, як штучний інтелект може революціонізувати творчі галузі. Зокрема, він може зробити непотрібними деякі робочі місця.

З іншого боку, існує думка, що штучний інтелект, навпаки, покращить стосунки на роботі, оскільки допоможе робітникам позбавитись вигорання. Як показує дослідження HP Inc, низький моральний дух, виснаження, велике навантаження і сильний стрес є реальною проблемою для колективів багатьох компаній. Штучний інтелект може полегшити ці проблеми.

Понад 55% опитаних працівників компаній сказали, що ШІ відкриває нові можливості на роботі, а 75% керівників компаній сказали, що штучний інтелект полегшить роботу.

Але поки що вміння користуватися штучним інтелектом знаходиться на доволі низькому рівні. Дослідження показує, що майже 42% працівників інтелектуальної сфери не знають, коли використовувати ШІ на роботі. 73% опитаних бізнес-лідерів і 66% опитаних працівників інтелектуальної сфери сказали, що існує потреба в належному навчанні штучному інтелекту.

Згідно з опитуванням, більшість працівників вважають, що керівники компаній зобов’язані впровадити правильну стратегію використання штучного інтелекту на робочому місці та розповісти співробітникам про переваги штучного інтелекту.

Очікується, що штучний інтелект автоматизує більш «рутинні» завдання, які раніше були значною частиною повсякденної роботи, залишаючи співробітникам більше часу для виконання завдань, які більше орієнтовані на знання.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також