Через скільки років штучний інтелект загубить людство: підрахунки вчених

Останні роки свідчать про все ширше використання штучного інтелекту в різних сферах людського життя. Вчені підкреслюють, що незабаром його потужності можуть перевершити людські, а можливо й загрожувати самому існуванню нашої раси. Це побоювання має під собою певні підстави, особливо з урахуванням того, як штучний інтелект вже замінює багато професій та впливає на розвиток технологій.

Якщо йдеться про вимирання, то Земля уже мала досвід з такими явищами. Наприклад, близько 250 мільйонів років тому відбулося Пермське вимирання, коли понад 90% видів зникли, і біосфера відновлювалась мільйони років. Варто зазначити, що всі ці природні вимирання є частиною еволюції нашої планети.

Проте нинішнє положення справ інше: люди створили ядерну та біологічну зброю, вирушали на океанські глибини та винайшли штучний інтелект, що може вплинути на цивілізацію. Майкл Гарретт, дослідник і астроном з Манчестерського університету, відзначає в своїй статті в Acta Astronautica, що розвиток штучного суперінтелекту може відкинути суспільство назад або навіть призвести до його знищення протягом наступних 200 років.

Відомо, що вчені NASA також попереджали про небезпеку, що несе штучний інтелект для сучасного способу життя. Ризики, пов’язані з його розвитком, збільшуються, так як ці технології стають більш доступними та потужними.

Чекати на автоматизоване майбутнє, не контролюючи його розвиток, може стати фатальною помилкою. Незважаючи на те, що повернути час неможливо, людство має можливість регулювати вплив штучного інтелекту на наше життя та майбутнє.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також