Британія зацікавилась китайськими запчастинами для БПЛА: чи отримає Україна більше безпілотників?

Велика Британія розробляє план постачання в Україну комплектуючих для безпілотників, виготовлених у Китаї. Про це заявив у вівторок один з британських чиновників на умовах анонімності.

Компоненти для виготовлення безпілотників – це те, що критично необхідно Україні для боротьби на фронті. Але Сполученим Штатам не подобається ідея такої співпраці з Китаєм.

Про це повідомляє видання Defence One.

У лютому Британія та Латвія оголосили, що витратять 252 мільйони доларів на купівлю безпілотних літальних апаратів (FPV) для України. І, схоже, Британія має намір і далі шукати шляхи для постачання безпілотників.

Зацікавленість у китайських компонентах пояснюється дуже просто – низькою ціною. Вартість китайських компонентів нижча за західні приблизно в десять разів.

“При цьому готовність Великої Британії купувати деталі у Китаю контрастує з політикою США, які обмежують свої поставки безпілотників західними, в основному американськими, системами з “білого списку” Пентагону. Частина з цих безпілотників погано протистоять російським засобам РЕБ”, – йдеться у матеріалі.

Британський чиновник уточнив: «Йдеться про баланс. Велика Британія відкрита щодо пошуку джерел для потреб України, тоді як США в основному зосереджені на виробництві західних безпілотників, але все, що ми робимо, відбувається за консультацій і в тісній взаємодії з нашими партнерами».

Вибір Великої Британії обумовлений українськими вимогами, додав британський чиновник. Українці надають перевагу тактично корисному обладнанню, а не менш ефективним і дорогим західним виробам.

“І це про, винятково умовно, півмільйона FPV-дронів чи лише 50 тисяч. Саме тому рішення використовувати китайські деталі у виробництві справді є ключовим, бо зрештою FPV-дрони ефективні лише тоді, коли вони дешеві, а не коштують, як ракета до ПТРК”, – зазначають експерти.

«Я б не став платити вдесятеро більше за неякісну продукцію лише тому, що в ній немає китайських компонентів», – сказав британський чиновник.

Західний чиновник не сказав, звідки Великобританія візьме безпілотники для України, але натякнув, що західні кошти можуть з часом бути використані для підтримки внутрішнього українського виробництва безпілотників. В Україні є велика індустрія домашніх БПЛА, яка використовує саме китайські комплектуючі для виготовлення FPV.

Українці «хочуть, щоб ми зрештою дозволили їм виробляти свої системи», — сказав чиновник, маючи на увазі оборонні системи в цілому.

Британці можуть врешті-решт внести певні технології в розробку безпілотників, але, швидше за все, у тих сферах, де вони зможуть забезпечити краще обладнання, наприклад, програмне забезпечення або радіо.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Політарена
Читайте також