Бейонсе виступила проти використання штучного інтелекту в музичній індустрії

Кілька днів тому американська співачка Бейонсе випустила новий альбом “Cowboy Carter”, який вже б’є рекорди прослуховування на стрімінгових платформах. Однак у супровідному прес-релізі співачка раптово виступила проти використання штучного інтелекту в музиці.

«Радість створення музики полягає в тому, що тут немає правил», — зазначила виконавиця.

Бейонсе додала, що з розвитком технологій штучного інтелекту вона вирішила повернутися до реальних інструментів замість цифрових фільтрів і програмування.

Бейонсе дуже рідко дає інтерв’ю, і це надає більше ваги кожному з її коментарів щодо нового альбому. Можна сміливо сказати, що її позиція щодо штучного інтелекту – це не просто випадковий коментар чи обмовка, зроблена у розмові з репортером. Бейонсе сказала це навмисно і цілеспрямовано.

Така реакція проти ШІ пов’язана з тим, як працюють музичні генератори. Вони можуть створювати нові треки за лічені хвилини та імітувати вокал виконавців з вражаючою переконливістю. У деяких випадках штучний інтелект навчається на роботі самих музикантів – і з часом він здатен замінити цих музикантів.

Великі компанії штучного інтелекту, такі як OpenAI і Stability AI, використовують великі бази контенту (зображення, музика тощо) для навчання своїх моделей, але без згоди авторів. Віце-президент Stability AI з аудіосистеми Ед Ньютон-Рекс навіть пішов у відставку, не погоджуючись з таким підходом.

Альбом Бейонсе “Cowboy Carter” прямо не торкається теми ШІ. Однак Бейонсе піднімає питання про присвоєння творчості темношкірих музикантів білими виконавцями, зокрема про історію жанру кантрі. Назва альбому також відсилає не лише до прізвища співачки, а й до родини Картерів, яка створила кантрі-музику на основі творчості темношкірих артистів.

Таким чином, у “Cowboy Carter” можна простежити паралелі між культурним присвоєнням у минулому та сьогоденні. Тільки зараз на музику зазіхає штучний інтелект.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело techcrunch
Читайте також