Apple додасть в iPhone з iOS 18 нові функції і спростить перехід на Android

Apple обіцяв користувачам, що iOS 18 буде мати одне з найбільших оновлень в історії компанії. Про деякі з цих нових функцій відомо давно, але зараз з’явилася інформація про інші нововведення.

До сьогодні було відомо, що Apple додасть нові функції штучного інтелекту і, зокрема, оновить Siri. Інші зміни стосуються функцій доступності операційної системи. Ці революційні можливості, які знаходяться в додатку Accessibility, спрямовані на користувачів із вадами зору, слуху та когнітивних здібностей.

А тепер про те, що раніше не було відомо.

MacRumors поспілкувався з галузевими джерелами, які розповіли про деякі нові функції доступності, які, як очікується, будуть додані в iOS 18. Традиційно вони оголошуються перед конференцією WWDC в червні. Те, що інформація про оновлення просочилася в медіа раніше, говорить про те, що Apple зараз завершує розробку цих нових функцій.

Голосові ярлики дозволять користувачеві iPhone поєднувати фразу із запуском певної функції. На відміну від Siri, тут не потрібно вимовляти жодної початкової фрази, як-от «Hey Siri». Ходять чутки, що голосові ярлики працюватимуть із такими функціями доступності, як VoiceOver, Voice Control та іншими. Перший читає вміст на iPhone, а другий дозволяє за допомогою голосових команд “жестикулювати”, “торкатись” екрану, диктувати та редагувати текст тощо.

Інша зміна полягає в тому, що Apple додасть контроль розміру шрифту по всій системі. Наразі користувачі можуть змінювати розмір шрифту програми, але лише тоді, коли це підтримується програмою. Деякі системні програми Apple зараз не пропонують таку функцію.

Раніше компанія також анонсувала Personal Voice для Live Speech, яка орієнтована на людей з особливостями мовлення. Live Speech використовує AI для створення цифрової версії голосу користувача після 15-хвилинного «навчання» із записом часто використовуваних фраз. Якщо користувач з якоїсь причини втратив мову (наприклад, через стан здоров’я), ця функція допоможе «розмовляти».

Вихід iOS 18 очікується у вересні цього року.

Крім того, закон Європейського Союзу про цифрові ринки (Digital Markets Act, DMA) змушує Apple спростити перехід з iPhone на Android.

Компанія Apple опублікувала документ, який описує, як буде реагувати на вимоги DMA. У документі йдеться про те, що фірма працює над «зручними рішеннями для передачі даних з iPhone на телефон не від Apple». Однак, схоже, нам доведеться почекати до осені наступного року, поки це рішення для передачі даних з’явиться.

Також у документі є кілька інших цікавих дрібниць. Наприклад, Apple каже, що працює над «рішенням для перемикання браузерів», яке вийде наприкінці 2024 або на початку 2025 року. Рішення для браузера дозволить користувачам передавати дані в інший браузер на тому ж пристрої.

Що стосується навігаційних програм, користувачі iPhone зможуть змінити програму за замовчуванням на будь-яку за своїм вибором. Зазначається, що це набуде чинності в ЄС до березня 2025 року. Поки що незрозуміло, чи Apple запровадить ці зміни для користувачів за межами ЄС.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело MacRumors
Читайте також