Amazon пропонує безкоштовні кредити для стартапів, пов’язаних з ШІ

Amazon Web Service (AWS) розширила свою програму безкоштовних кредитів для стартапів, яким потрібно покрити витрати на використання основних моделей штучного інтелекту.

Про це представники компанії повідомили в інтерв’ю Reuters.

У 2023 році Amazon Web Services (AWS) анонсувала нову API-платформу під назвою Bedrock. На цій платформі в хмарних сервісах Amazon розміщує генеративні ШІ-модели, створені стартапами, такими як Anthropic, AI21 Labs и Stability AI.

Тепер Amazon йде далі і дозволяє своїм клієнтам використовувати інші ШІ-моделі, зміцнюючи свій зв’язок з Anthropic, де компанія володіє часткою в 4 млрд доларів.

За допомогою безкоштовних кредитів Amazon допомагає старатапам покривати витрати на використання моделей інших постачальників, зокрема Anthropic, Meta, Mistral AI і Cohere.

«Це ще один подарунок, який ми даємо екосистемі стартапів в обмін на те, що стартапи й надалі вибиратимуть AWS як свою першу зупинку», — сказав Говард Райт, віце-президент і глобальний керівник стартапів AWS.

Цей крок послідував за завершеними інвестиціями Amazon у конвертовані банкноти в розмірі 4 млрд доларів в Anthropic. У рамках угоди Anthropic буде використовувати AWS як основного хмарного постачальника, а чіпи Trainium і Inferentia – для створення та навчання своїх моделей.

За останнє десятиліття Amazon запропонувала стартапам понад 6 мільярдів доларів кредитів.

Втім, Amazon не єдиний серед великих хмарних провайдерів, що надає безкоштовні кредити для залучення стартапів штучного інтелекту. Microsoft Azure надає кредити, які можна використовувати для моделей OpenAI, а хмарний кредит Google можна застосувати для понад 130 моделей на Vertex AI.

Інвестиції великих технологічних компаній у стартапи штучного інтелекту викликали пильну увагу з боку регуляторів. Федеральна торгова комісія США (FTC) почала розслідування щодо підтримки Microsoft OpenAI, а також інвестиції Google і Amazon у Anthropic.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело reuters
Читайте також