П’ять простих способів посилити безпеку вашого Android

Будь-який ваш гаджет в будь-який момент може стати джерелом великих проблем, якщо до нього добереться хакер. Зламавши ваш смартфон, зловмисник може отримати доступ до ваших банківських рахунків, викрасти ваші дані і т.д. Ліквідувати наслідки такого злому значно складніше, ніж попередити його.

Ось кілька способів уникнути проблем з кібербезпекою.

1. Встановлюйте лише необхідні програми

Цю пораду користувачі гаджетів ігнорують дуже часто. Однак ви повинні запитати себе, чи справді вам потрібна, наприклад, ця гра, яку ви випадково знайшли в магазині Google Play. Відповідь, ймовірно, ні.

Ви ніколи не знаєте, який шкідливий код знаходиться в програмі чи рекламній структурі програми. Якщо ви все-таки хочете завантажити сторонню програму, переконайтеся, що вона надходить із надійного джерела, наприклад великої та авторитетної компанії.

2. Користуйтеся Google Play Store

Ця рекомендація є продовженням першого пункту. Використання Google Play Store підвищує ймовірність безпечного завантаження. Це не означає, що кожному додатку на платформі можна довіряти, але більшість із них ретельно перевірено.

Крім того, в Android є функція безпеки, яка надсилатиме вам текстове повідомлення, якщо команда внутрішньої безпеки помітить, що завантаження програми виглядає шкідливим.

3. НЕ натискайте посилання в SMS-повідомленнях з невідомих джерел

Ніколи, ніколи не торкайтеся посилання в SMS із невідомого вам джерела.

Щоразу, коли ви отримуєте SMS із невідомого джерела, припустіть, що це спроба отримати доступ до ваших даних або вставити шкідливий код на ваш пристрій. І навіть якщо здається, що це SMS-повідомлення надійшло з авторитетного джерела, існує велика ймовірність того, що це – спроба фішингу або ще щось гірше.

Тому не відповідайте на ці повідомлення жодним чином. Або заблокуйте, або проігноруйте номер.

4. Оновлення, оновлення і ще раз оновлення

Google регулярно випускає патчі безпеки для операційної системи Android, і дуже важливо, щоб ви їх інсталювали. Ці оновлення містять не лише нові та цікаві функції. Вони також виправляють уразливості системи безпеки, щоб захистити вас.

Щоб перевірити наявність оновлення ОС, перейдіть у Налаштування > Система > Оновлення системи.

Але ця практика стосується не лише операційної системи. Ви також повинні регулярно перевіряти наявність оновлень програми.

Цей процес можна зробити в магазині Google Play. Просто торкніться свого зображення профілю > Керувати програмами та пристроєм > Оновити все. Ви також можете налаштувати свій телефон на автоматичне оновлення програм.

5. Не підключайтеся до незахищених мереж без VPN

У той момент, коли ви підключаєтеся до незахищеної бездротової мережі, ви відкриваєте себе для можливості перехоплення ваших пакетів або зламу вашого пристрою.

Не підключайтеся до мережі без безпечного пароля. Натомість підключіться до мережі передачі даних або надійної служби VPN, яка може шифрувати та рандомізувати дані, які ви надсилаєте.

Крім того, переконайтеся, що ви тримаєтеся подалі від програми під назвою Ivanti VPN, SuperVPN Free VPN Client (і безкоштовних VPN загалом).

Також ви можете щодня робити прості речі, які можуть покращити вашу безпеку: використовуйте PIN-код або шаблон пароля, щоб розблокувати телефон, уникайте введення особистої інформації на веб-сайтах, створюйте резервні копії своїх даних і обов’язково вийдіть із сайту після здійснення платежу.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також: Змініть ці налаштування Android, щоб подвоїти швидкість свого смартфону

Читайте також