МВФ хоче, щоб Україна оновила законодавство про криптовалюту до кінця 2024 року

Україна та Міжнародний валютний фонд (МВФ) підписали Меморандумі про економічну та фінансову політику. В цьому документі була зафіксована умова про оновлення українського законодавства про віртуальні активи до кінця 2024 року.

Про це повідомив Олександр Борняков, заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку ІТ-сфери у Facebook.

“Поточна ситуація з відсутністю регуляції нової галузі створює загрози для цінової стабільності та ефективності монетарної трансмісії, – пояснив він. – В умовах війни ми маємо використовувати весь спектр можливостей та розвивати нові галузі економіки. Легалізація криптосектору може мати потужний економічний ефект, генеруючи оборот у мільярди гривень.”

Борняков підкреслив, що команда Мінцифри системно наголошує на необхідності державного регулювання на ринку криптоактивів. Для цього вже є законодавчі напрацювання.

Наразі в Парламенті зареєстровано два проєкти законів, які спрямовані врегулювати обіг віртуальних активів. Перший — законопроєкт №10225, який пропонує Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку. Другий — №10225-1 — відображає концепцію Мінцифри та представників криптобізнесу.

“Вважаю, що потрібно якнайшвидше визначити принципи регулювання та оподаткування віртуальних активів. Це сприятиме зростанню нашої економіки та посилить довіру до України з боку міжнародних партнерів,” – підкреслив Борняков.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також