Хакери з Північної Кореї вкрали та відмили криптовалюту на 150 млн доларів: розслідування ООН

У березні 2024 року Північна Корея перевела 147,5 млн доларів через платформу віртуальної валюти Tornado Cash. Така сама сума була вкрадена з криптовалютної біржі минулого року. Таке відкриття зробили спостерігачі ООН за санкціями.

Спостерігачі повідомили про свою знахідку у комітет із санкцій Ради Безпеки ООН. У звіті, поданому в п’ятницю, було зазначено, що в цілому вони розслідували 97 ймовірних кібератак на криптовалютні фірми з боку КНДР у період з 2017 по 2024 рік.

Загальна сума збитків – близько 3,6 мільярда доларів. Ця цифра охоплює інцидент, який стався наприкінці минулого року, коли 147,5 млн доларів було вкрадено з криптовалютної біржі HTX. Згодом гроші було відмито.

У 2024 році вдалося детально дослідили 11 крадіжок криптовалюти на загальну суму 54,7 млн доларів. У звіті зазначається, що деякі з них «можливо, були здійснені ІТ-працівниками КНДР, ненавмисно найнятими невеликими компаніями, пов’язаними з криптовалютою». Спостерігачі також підкреслили, що північнокорейські ІТ-працівники, які працюють за кордоном, приносять значний дохід країні, згідно зі звітами держав-членів ООН і приватних підприємств.

У 2022 році США наклали санкції на Tornado Cash через звинувачення у підтримці Північної Кореї. У 2023 році двом її співзасновникам було пред’явлено звинувачення у сприянні відмиванню грошей на суму понад 1 млрд доларів, в тому числі для синдикату кіберзлочинців, пов’язаного з Північною Кореєю. Платформи «змішувачів» віртуальних валют, як-от Tornado Cash, об’єднують криптовалюти кількох користувачів, щоб приховати походження та право власності на кошти.

Цей випадок продемонстрував постійні проблеми та юридичні труднощі криптовалютної діяльності, яка існує в усьому світі, особливо ті, які можуть бути пов’язані з міжнародними загрозами безпеці.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело reuters
Читайте також