Хакери Північної Кореї вкрали 3 млрд доларів у криптовалюті: гроші використовують на зброю

Комісія Ради Безпеки ООН розслідує 17 криптографічних крадіжок, які були здійснені у 2023 році і за які, очевидно, відповідальна Північна Корея. Збитки оцінені в понад 750 млн доларів.

Загалом хакерські атаки криптовалюти, здійснені у період між 2017 і 2023 роками і пов’язані з Північною Кореєю, оцінюються у 3 млрд доларів. Про це південнокорейське інформаційне агентство Yonhap з посиланням на дослідження Ради безпеки ООН.

Відповідно до звіту, у період з 2017 по 2023 рік було зафіксовано 58 кібератак на компанії, пов’язані з криптографією. У звіті говориться, що Північна Корея отримує близько 50% валютних доходів від кібератак. В подальшому країна використовує ці гроші для фінансування своїх програм озброєння.

Північна Корея націлилася на криптоіндустрію як на засіб уникнення санкцій, йдеться у звіті. У документі країна названа як «найпродуктивніший кіберзлодій у світі».

У грудні компанія з кібербезпеки Recorded Future також підрахувала, що пов’язана з Північною Кореєю хакерська організація Lazarus Group за останні шість років викрала 3 млрд доларів у криптовалюті.

Як відомо, Північна Корея є одна з небагатьох партнерів рф у війні з Україною. Отже, кіберзлочинність і озброєння Північної Кореї негативно впливають і на наше життя.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело coindesk
Читайте також