Вони атакують вашу пошту: як вчасно розпізнати фішингові шахрайства

Фішинг — це популярний спосіб обману, який використовують хакери для злому пристроїв користувачів або навіть цілих мереж компаній. Варіантів фішингу може бути неймовірна кількість. Загрози чатують всюди, тому потрібно вміти вчасно їх розпізнати.

Як розпізнати фішинг електронної пошти

Є деякі загальні ознаки, які видають переважну більшість електронних листів.

1. Почуття терміновості

Щоб змусити вас передати особисті дані, шахраї намагаються внести в фішингові повідомлення відчуття терміновості. Це текст, який змушує вас зробити щось термінове, не думаючи, прямо тут і зараз.

Приклади:

  • Ваш обліковий запис заблоковано або видалено
  • Ви порушили закон або політику компанії
  • Ви виграли приз або змагання
  • Один із ваших облікових записів зламано
  • Вам потрібно щось оновити
  • Хтось отримав доступ до вашого облікового запису
  • Хтось надіслав вам гроші
  • Хтось здійснив транзакцію на вашому рахунку
  • Вимоги до конфіденційної інформації

2. Питання граматики та орфографії

Помилки часто трапляються у фішингових електронних листах, які зазвичай надсилаються великій кількості жертв, тому увага до деталей не є пріоритетом. Здебільшого шахраї закидають одразу дуже багато вудочок, сподіваючись що хоча б хтось зреагує. Законні компанії рідко надсилатимуть кореспонденцію без попередньої перевірки чи коректури, оскільки вони зацікавлені у підтримці репутації.

3. Дивні привітання

Іншою ознакою того, що електронний лист – підробка, є дивний початковий рядок, який ви зазвичай не знайдете в офіційному листуванні від компанії.

Наприклад, якщо ви зареєструвалися в списку розсилки компанії, вони, швидше за все, називатимуть вас по імені, а не «клієнт» або «користувач». Так само, навіть якщо ви виграли змагання, навряд чи до вас звертатимуться «переможець».

4. Доменне ім’я з помилкою або загальнодоступна електронна адреса

Законні підприємства мають спеціальні адреси електронної пошти, які коштують грошей. Шахраї не хочуть платити за це, тому іноді вони просто використовують загальнодоступну електронну адресу, наприклад адресу Gmail. Будь-яке листування, яке нібито походить від Amazon, наприклад, але через Gmail, Hotmail або інший публічний обліковий запис, повинно викликати підозру.

Це не означає, що фішингові електронні листи обов’язково включатимуть усі ці функції постійно. Але будьте обережні, відкриваючи папку «Вхідні».

Як уникнути фішингового шахрайства в електронній пошті

Використовуйте будь-які функції захисту від спаму або фішингу, які пропонує ваш постачальник послуг електронної пошти, якщо є можливість їх увімкнути або вимкнути. Звичайно, якщо ви ввімкнете їх, дуже серйозно ставтеся до позначення їхніх електронних листів і сповіщень і не взаємодійте з електронними листами, позначеними як підозрілі.

Крім того, ви можете завантажити антивірусне програмне забезпечення з можливостями захисту від фішингу, яке може синхронізуватися з вашою електронною поштою та забезпечувати додатковий фільтр для відсівання сумнівних листів.

Однак золоте правило безпеки полягає в наступному: якщо ви не впевнені на 100%, що електронний лист є законним, не натискайте жодне посилання, що міститься в листі.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також